Wybierz się do Berlina – przejazd Szczecin Berlin i Poznań Berlin

Berlin to niesamowicie ładne miasto z bogatą, obfitą w kilka bardzo istotnych dla historii świata wydarzeń. Nie dziwi mnie więc, że miasto te przyciąga sporo osóbe, a też jest odwiedzane przez ogromne liczby zwiedzających każdej osoby roku.

Jednym z miejsc wartym odwiedzenie, szczególnie dla fanów sportu jest Olympiastadion. Stadion ten został wybudowany z okazji Igrzysk Olimpijskich, które nie odbyły się ze względu na wybuch I Wojny światowej. Ten sportowy obiekt zaprojektować Otto March, a przed Igrzyskami w 1936 nowy projekt stadionu wykonał Werner – syn Ottona. Kibice piłki nożnej niewątpliwie zapamiętają ten stadion ze względu na szalenie emocjonujący finał Piłkarskich Mistrzostw Świata w 2006 roku, kiedy to Włochy pokonały Francję.

Następną istotną dla Berlina i Berlińczyków budowlą jest Reichstag – siedziba niemieckiego parlamentu. Budynek ten jest utrzymany w stylu neorenesansowym. Pożar w 1933 roku , a ponadto późniejsza II Wojna Światowa uszkodziły budynek, lecz w latach 60. XX wieku, został odbudowany i odnowiony.

Jednym z wycinków, który warto odwiedzić w Berlinie jest Kulturforum, czyli wielki ośrodek kultury i sztuki. Znajdują się tu muzea, biblioteki, filharmonia oraz wiele innych kulturalnych obiektów.

Dla osób, które z różnorakich względów nie mogą dojechać do Berlina samochodem, przedstawiamy rewelacyjną propozycję: Przejazd Szczecin Berlin , a dodatkowo przejazd Poznań Berlin. Dla bardziej wymagających turystów w katalogu usług/produktów mamy też business class Poznan.

Nie pozostaje mi więc nic innego, tylko życzyć państwu podróży obfitującej w kilka pięknych i niezapomnianych chwil.

Sprawdź: serwis limuzynowy Poznań.

Powered by: Wordpress