Własna strona internetowa i hosting

W obecnych czasach, coraz popularniejszym biznesem jest zarabianie na prywatnej farmie serwerów. Popyt na te usługi jest ogromny. Próg wejścia na ten rynek jest wysoki, bowiem oprócz hardware’u potrzebny jest odpowiednio uzbrojony budynek z klimatyzacją i awaryjnymi systemami zasilania. Niezbędne również jest pewność profesjonalnej ochrony, bowiem tego typu obiekt jest narażony nie tylko na ataki hakerskie, lecz też na fizyczną penetrację przez przestępców i organizacje terrorystyczne.
Najpopularniejszy zakres usług to hosting www. Jedna maszyna z odpowiednimi zasobami może obsłużyć wręcz kilka tysięcy stron internetowych. Wystarczy dobrze dopasowana dystrybucja linuxa która standardowo wspiera tego typu zastosowania. Dużo bardziej wymagającą usługą jest udostępnianie wirtualnych serwerów w chmurze. Serwery vps to ceniona usługa, gdyż zapewnia bardzo dużo większą elastyczność niż prosty hosting. Daje możliwość to nabywcom na swobodniejsze skonfigurowanie usług, bez ograniczeń narzucanych przez Apache’a. Możliwe jest skorzystanie z wielu technice, które standardowo nie są wspierane. Pomimo, że dzięki wirtualizacji użytkownicy mają złudzenie funkcjonowania na odrębnej maszynie, wręcz pojedynczy rack jest w stanie obsłużyć setki takich kont. 
Najbardziej profesjonalni klienci chcą posiadać do osobistej dyspozycji serwery dedykowane. W tym przypadku nie udostępniamy maszyny wirtualnej, lecz oddzielny fizyczny host. Jest to najdroższe rozwiązanie, ale gwarantuje duży poziom dostępności i bezpieczeństwa.

Zobacz także: serwery vps.

Powered by: Wordpress