Tylko terapia naturalna

Boli Cię głowa? Weź tabletkę! Zbliżają się święta? Spokojnie, jedz do chce! W końcu w przyszłości będzie można połknąć całkowicie „naturalny”, reklamowany w telewizji suplement diety. Przeziębienie? Wystarczy rozpuszczalny środek rano, syrop po południu, tabletka wieczorem… Rzadko zastanawiamy się, czy łykając kolejne środki nie wyrządzając sobie więcej szkody, niż pożytku dla zdrowia. A przecież powodem bólu głowy może być niedostateczna ilość snu lub niedobory witamin, spowodowane złą dietą. Zamiast przejadać się i łykać tabletki wspomagające trawienie, można zjeść lżej, a po kolacji wybrać się z rodziną na dłuższy spacer. A organizm ma możliwość nie przyjmować składników odżywczych z powodu zakwaszenia.

Terapie naturalne proponują w całości odwrotne podejście do zdrowia. Pierwszą zasadą jest profilaktyka i dotarcie do źródła. To, co nas żywi, ma możliwość być również naszym lekarstwem – opierając się na tym stwierdzeniu, terapie naturalne proponują przekształcenie diety.

Terapia naturalnymi środkami, ziołami, mieszankami, była znana od wieków. Lekarstwa produkowane w laboratoriach są powszechne od ostatniego stulecia. Dziwi zatem określenie naturalnych terapii „medycyną alternatywną”. To właśnie obietnica zdrowia z laboratorium powinna być nazywana „alternatywą” – do naszego pierwotnego stanu – stanu zdrowia, wynikającego z dobrej diety i aktywnego trybu życia.

Wiele propozycji na powrót do zdrowia znajdziemy na stronie strefaterapiinaturalnych.pl. Na stronę powinny zajrzeć osoby zainteresowane odchudzaniem, stałą zmianą diety, odkwaszaniem, konsultacjami dietetycznymi, poprawą ogólnego stanu własnego zdrowia.

Powered by: Wordpress