Trening Krav Magi

Oferta trenowania sztuk walki w większości wypadków jest błędnie interpretowana. Czasami zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej sposobów przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

W tej chwili dlatego polecam wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, niemniej jednak na zademonstrowanie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto więc powinien zdecydować się na trening? W zasadzie każdy. Wystarczy spełniać jeden, konkretny i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki mają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych emocji. Powinny jednocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica w gronie sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, by bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, albo choćby minimalizować taką sposobność. Jeżeli w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo z dużą dokładnością przemyślane. Każdy chwyt posiada własne zastosowanieużycie w dokładnie sprecyzowanej sytuacji. Wydawać by się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choćby de facto nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie w wielu przypadkach pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. Jeżeli wykazuje taką chęć a jako rodzice mamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego potrzeb.

Polecana strona: krav maga Głębocka.

Powered by: Wordpress