Szeroki wybór materiałów do klejów oraz zapraw murarskich 

Priorytetowym elementem każdej zaprawy murarskiej , a dodatkowo kleju jest piasek. Na waszym placu budowy będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to podstawowy składnik każdego cementu. Oczywiście istnieje również możliwość zakupienia bardzo wysokiej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w profesjonalnych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest bez liku. Piaski te pozwalają na zyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do tworzenia solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. Jeżeli już chcecie, aby utworzone fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie warto postawić na wysokiej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich , a ponadto kleju (źródło informacji: Piasek kwarcowy). 
Piaskowanie jest najistotniejszym procesem na każdym placu budowy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do tworzenia. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to całkowicie nieodpowiedni produkt do budowy wytrzymałych zapraw murarskich oraz dodatkowo kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie warto więc oszczędzać środków inwestycyjnych na piasek, gdyż może to zakończyć się w późniejszym czasie poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Warto zobaczyć: Mikrokulki szklane.

Powered by: Wordpress