Skuteczna reklama w internecie krok po kroku

Jeszcze dziesięć lat temu zasadniczym źródłem reklamy w internecie były maile. Ludzie dostawali setki wiadomości, w których znajdywali wszelakiego rodzaju oferty. Po paru latach właściwie każdy maił już tego dość.

Zainteresowaniem cieszyły się reklamy na portalach. Internauci natomiast bardzo szybko się na nie uodpornili i traktowali je jako szczegół strony (który w ogóle ichniejszym nie interesuje). Ludzie z wizją jednak nie uginają się i wymyślają nowe sposoby dotarcia do ewentualnych klientów. Ichniejszym sposobem jest stworzenie czegoś, co zaciekawi odbiorcę formą, a dopiero w przyszłości produktem, który przedstawia. Reklama powinna być interesująca sama w sobie. Uprzednio wspomniane sposoby reklamy w internecie nie miały tego przymiotu. Dzisiaj jednak posiadamy wielkie możliwości- są nimi media społecznościowe.
Różnego rodzaju akcje na wortalach społecznościowych są rewelacyjnie odbierane przez widzów. Najlepiej rozchodzą się pośród użytkowników internetu takie reklamy, które przez cały okres trwania nie zdradzają, że są reklamą. Pojawia się pewna akcja, happening czy zbiór postów, które po prostu są ciekawe same w sobie. Kiedy kreuje się pewna historia, ludzie angażują się w nią, okazuje się, że całość była jedynie reklamą. Niektórzy ludzie będą zawiedzeni (bierze się to z ich naturalnej awersji do reklamy). Inni jednakże stwierdzą, że była to bardzo dobra zabawa i zainteresują się produktem (skoro ktoś włożył w reklamę tyle pracy, na pewno włożył ją też w sam produkt). 
Dzisiaj możliwości jest wiele. Trzeba tylko zainteresować człowieka. Ludzie wiedzą, że ażeby oni czegoś chcieli, najpierw powinno się im coś dać. Marketing, która sprawia zainteresowanie samą sobą jest właśnie takim rodzajem produktu, który zachęca do zakupu produktu właściwego. 
Zobacz więcej: https://piszenieztegoswiata.wordpress.com.

Powered by: Wordpress