Przejmę Zadłużoną Spółkę

Obrót udziałami spółek to nie żadna definicja, terminologia, czy cokolwiek co nie znalazłoby swojego wykorzystania w zwykłym życiu. Jest to realne działanie, o którym przeciętni ludzie po prostu nie wiedzą, bo i po co? Przecież to i tak na pozór nie tyczy się tych, którzy w hierarchii firmy nie zajmują wysokich stanowisk.

Okazuje się, że skup spolek z dlugami to najczęściej wybierana metoda obrotu udziałami. Taki pomysł na biznes potrafi przynieść niebotyczne korzyści.
Rodzi się w tym miejscu pytanie jak to? Skoro firma jest zadłużona, to oznacza, że nie przynosi dochodów. Nic bardziej mylnego. Prawie każdy skup zadłużonych spółek a dokładniej osoby, które się tym zajmują znają mechanizm funkcjonowania takich transakcji i wiedzą, że w rzeczywistości zadłużenie zwykle niewiele posiada wspólnego z brakiem płynności finansowej. Kto jednak jest tu realnie na wygranej pozycji i kto decyduje o tym, jakie są uwarunkowania obrotu spółkami? Jeżeli chodzi o gotowe spółki to kategorycznie na czele jest tu ten, który je kupuje. Zwykle są to zorganizowane kancelarie, których priorytetową idea działalności jest kupno spolek a następnie czerpanie z nich korzyści, lub dalsza odsprzedaż. Trudno to dokładnie wyjaśnić. Jest to bardzo wyrachowane działanie, które ma swój cel i które jest adekwatnie przemyślane. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy działają w branży spółkowej maja świadomość tego, ze będą ponosić odpowiedzialność z artykułu 299 k.s.h. i będą pod ostrzałem przepisów ustawowych, które niestety w znaczącej liczbie sytuacji pogrążają nawet najlepiej doświadczonych rekinów biznesu.

Warto sprawdzić: skup spolek z dlugami.

Powered by: Wordpress