Profesjonalny logopeda 

Problemy związane z nieprawidłowym rozwojem aparatu mowy mogą zjawić się na każdym etapie rozwoju waszego dziecka. W przypadku ich pojawienia się powinniście jak najszybciej zapisać wasze dziecko do logopedy, który spowoduje, że aparat mowy zacznie znów prawidłowo się rozwijać. W sytuacji realnie małych dzieci idealnie sprawdzi się neurologopeda.

Jeżeli już wasz maluszek nie pragnie nadal zacząć mówić lub mówi bardzo niewyraźnie to powinniście skonsultować go ze specjalistą. Tego typu problemy nie są oczywiście groźne i zdecydowana większość dzieci po kilkunastu tygodniach współpracy z neurologopedą zaczyna normalnie mówić. Warto jednakże kontynuować terapię i co jakiś czas umawiać się na kontrolne wizyty ze specjalistą, który będzie cały czas nadzorował rozwój aparatu mowy waszego dziecka. 
Niestety, niemniej jednak leczenie problemów występujących u dorosłych dzieci jest o wiele trudniejsze i wymaga bardzo długiej terapii. Najbardziej kłopotliwe i wstydliwe są kłopoty związane z jąkaniem. Dla każdego dziecka jąkanie jest ogromna wadą, z którą w pełni nie umieją sobie poradzić. W takiej sytuacji logopeda jest po prostu potrzebny, gdyż pomoże on dla waszego dziecka w pełni pozbyć się tego kłopotu. Najczęściej przyczyną jąkania jest zbyt szybkie tempo mowy przez które wasze dziecko przestaje prawidłowo wymawiać samogłoski oraz dodatkowo łapać oddech. Tego rodzaju sytuacja powoduje ściśnięcie się gardła oraz jąkanie. Efekt ten jest na nieszczęście podbijane przeze mniezą psychikę, gdyż prawie każde dziecka wstydzi się swoich problemów z jąkaniem. Świetny logopeda w ciągu kilkunastu miesięcy pomoże dla waszego dziecka usunąć problem jąkania. 

Warto sprawdzić: neurologopeda z dojazdem.

Powered by: Wordpress