Poradzić sobie z bólem pleców – fizjoteraputa Mokotów

Bóle pleców mogą być objawami różnych chorób. Z tego powodu, jeżeli już dolegliwości utrzymują się stale, warto skontaktować się ze specjalistą. Jest to istotne szczególnie wówczas, jeżeli cierpimy dodatkowo na choroby stawów lub osteoporozę. Bóle pleców mogą być wtedy oznaką zaostrzenia się objawów schorzenia. Jeżeli nie jest to aż tak poważne, lekarz może zalecić nam wizytę u fizjoterapeuty.

Poza przebycia odpowiedniej terapii, należy dowiedzieć się, co możemy zrobić poświęcając własny czas dla naszego zdrowia. W bardzo wielu przypadkach przyczyna bólu pleców jest uchwytna i można ją zlikwidować. Czy twoja praca wymaga spędzania wielu godzin w tej samej pozycji? Może wciąż siedzisz za biurkiem albo stoisz wykonując kilka czynności? To w wielu wypadkach jest powód bólu stawów i kręgosłupa.

Masaże, stymulacje prądem i ultradźwiękami, które zastosuje fizjoterapełta z całkowitą czyli stu procentową pewnością pomogą, niemniej jednak nie zlikwidują samego kłopotu. Specjalista powinien udzielić nam informacji, w jaki sposób leczyć ból pleców samodzielnie (bóle krzyża leczenie). Wymaga to zwykle mało pracy, niemniej jednak konieczna jest systematyczność. Kilka zwyczajnych ćwiczeń można wykonywać wręcz w czasie przerwy w pracy. To na pewno umożliwi odciążyć mięśnie i stawy i poprawić nasze zdrowie ogólne.

Fizjoterapia może pomóc nam też wówczas, kiedy bóle pleców są skutkiem kontuzji w trakcie uprawiania sportu. Chociaż pierwsze kroki najbardziej jest skierować do lekarza, to po wstępnym leczeniu można korzystać z usługi rehabilitacji. To dziedzina wciąż niedoceniana, tymczasem ma możliwość znacznie skrócić czas powrotu do zdrowia.

Kliknij także: Zabudowa recepcji , a ponadto szafy wnękowe Zielonka.

Powered by: Wordpress