Pisanie bloga to moja pasja

Bloga może prowadzić każdy. Można pisać o czym się woli, niewątpliwie o ile jest to zgodne z prawem.

Niemniej jednak większości osób które startują blogiem przyświeca tylko jedna myśl – zdobycie prestiżu, dziesiątek tysięcy użytkowników i z całkowitą czyli stu procentową pewnością możliwości zarabiania na pisaniu. Rzeczywistość natomiast nie jest kolorowa, bo na wstępie powinno sięwarto z dokładnością przygotować blog. Jak zatem to zrobić, jakiego rodzaju działania zrealizować ażeby mieć perfekcyjnie przygotowany blog internetowy?
Po pierwsze znalezienie adekwatnej nazwy i domeny dla bloga. Nazwa i adres bloga powinna kojarzyć się z tematyką bloga. Co ważniejsze, nie posiada sensu przygotowywać bloga o wszystkim. Takie blogi posiadają krótkie żywotność, nie potrafią skupić wokół siebie stałej grupy czytelników. Dlatego z jednej strony można utworzyć blog z newsami, można pisać o gotowaniu czy również realizować blog z ciekawostkami.
Po drugie jak Cię widzą tak Cię piszą. Pierwsze wrażenie jest nieprawdopodobnie istotne, wygląd bloga posiada istotny wpływ na to czy użytkownik internetu zostanie na nim na dłużej. Bo nic tak nie odrzuca czytelników od kiepsko wyglądającego bloga, od kiepskiej efektywności. Nie należy od razu budować rozbudowanej strony, wciskać do niej niezliczonych ilości elementów czy wszystko upiększyć dziesiątką barw. Wystarczy że będzie estetycznie, klimatycznie, sympatycznie dla oka.
Interakcja z czytelnikami czyli koniecznością blogera jest reagować na komentarze czytelników, a też wykorzystać do promowania własnego dzieła takie miejsca w sieci jak Facebook czy Twitter. Na tej podstawie blog będzie non stop zyskiwał na popularności.
 
Zobacz: napisał o tym.
Warto zobaczyć: czytaj więcej.
Przekonaj się, że warto pisać bloga internetowego ponieważ można z tego czerpać olbrzymią radość.

Powered by: Wordpress