Piaskowanie – oczyszczanie powierzchni

Piaskowanie to metodę na z dobrym skutkiem i właściwą renowację części samochodów, żeby natomiast tego dokonać, potrzebna jest właściwa wiedza oraz właściwe wyposażenie warsztatu. Sama piaskarka nie będzie działała, wymagany jest do niej też kompresor o właściwej mocy, to dzięki niemu w ogólności odbywa się piaskowanie. O ile decydujemy się na piaskowanie samemu, powinniśmy mieć świadomość tego co to generalnie jest, na czym polega i jakie urządzenia będą nam potrzebne. Bez wątpienia profesjonalne piaskarka możemy spotkać w warsztacie samochodowym, jest jednak wielu mechaników-amatorów, którzy takie piaskowanie wykonują we własnym małym warsztacie, odnawiając sobie samochód taniej i równie ze znakomitym skutkiem.

Jeżeli już posiadamy garaż i pragniemy wykonywać piaskowanie, musimy mieć świadomość tego czym ono odpowiednio jest. Najprościej określamy piaskowanie – proces oczyszczania powierzchni, mowa tutaj o powierzchni części samochodowych, a do jego stworzenia wymagany jest z całą pewnością kompresor. Gdybyśmy chcieli zdecydować się na własny i specjalistyczny sprzęt do piaskowania, niewątpliwie kilka musielibyśmy zapłacić. Jeżeli już jednak potrzebujemy tego rodzaju urządzenia na własne potrzeby, wręcz niedużych rozmiarów kompresor da sobie radę.

Wszystko zależy od naszych sposobów warsztatowych , a oprócz tego tych finansowych, jeżeli już chcemy zainwestować we słuszny sprzęt. Oczywiście kompresor musi mieć możliwość zachowania stałego ciśnienia roboczego, ażeby piaskowanie odbywało się płynnie i dokładnie, mowa tu o wydajności sprężarki około 900 litrów na jedną minutę.

Powered by: Wordpress