Ortopedia – oddział szpitalny

W zależności od tego, co dolega dokładnie sprecyzowanej osobie, do takiego specjalisty jest on kierowany. Z całą pewnością w pierwszej kolejności musi on odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, bo to dopiero na bazie jego skierowani można starać się o dalsze konsultacje.

Tak przyjmuje ortopedia Bielsko i inne specjalistyczne oddziały szpitalne. Niedużo gdy zdarza się, żeby pacjenci zjawiali się w szpitalnych oddziałach całkiem inaczej niż za pośrednictwem odpowiednich skierowań. Takie są procedury, jakie obowiązują w mojej służbie zdrowia.
Oczywiście pozyskanie skierowania do specjalisty nie jest kłopotliwe, bo zwykle dostęp do lekarzy internistów i tak zwanych lekarzy rodzinnych nie jest utrudniony jednakże skierowanie to nie wszystko. Bardzo w większości wypadków gdyż okazuje się, że do konkretnego specjalisty jest długa kolejka oczekujących. Takie przypadki dotyczą wielu fachowców. Do nich zapisuje się niekiedy osoby z miesięcznym lub kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i dopiero po takiej konsultacji, ortopedia Bielsko zwykle zapisuje pacjenta na konkretny zabieg czy operacje. I tu bezsporne także są kolejki. Niekiedy dosłownie o długości paru lat. To nie możliwe? Ależ na pewno, że tak! Niejeden pacjent, jakiego ma ortopedia Bielsko, pojawia się tu po kilku latach oczekiwania. Wielu nie dociera, bo albo załatwia sobie zabieg na własną rękę lub nie zdąży się doczekać. Działanie tego systemu opieki i pomocy medycznej pozostawia wiele do życzenia. Niestety konwersji na tym polu raczej bardzo trudno będzie się doczekać w najbliższym czasie.

Źródło: ortopedia bielsko.

Powered by: Wordpress