Organizm potrzebuje witamin

Kiedy pada pytanie o wartości uznawane w życiu, sporo osób wymienia zdrowie jako jedną z bardziej istotnych. Co więc trzeba mieć świadomość tego, żeby nie przejmować się problemami zdrowotnymi? Jakich składników potrzeba organizmowi i jak mu je dostarczyć – koenzym q10?

Witamina D, jeżeli wyłącznie jest w organizmie w stosownej ilości, stwarza, że kości są mocne, a zęby zdrowe. Od jej stężenia zależy też sprawność układu krążenia i sylwetka. Okazuje się, że już dwudziestominutowy spacer na świeżym powietrzu ma możliwość pomóc w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Najlepsze efekty przyniesie jednak przechadzka w słoneczny dzień, gdyż to teraz promienie słoneczne są producentem kalcyferolu.

A co się dzieje, gdy ilość ,,słonecznej” witaminy jest nieprawidłowa?

Jej niedobór objawia się przede wszystkim utratą apetytu, nudnościami, nadmiernym poceniem się, bólem głowy i oczu , a oprócz tego nadmiernym oddawaniem moczu. Jednak nadmiar stwarza zaburzenia pracy serca i ośrodkowego układu nerwowego. Płód też w takim wypadku jest zagrożony – ma możliwość się on zdeformować, a jego kości są narażone na rozmaite choroby.

Nie mniej na prawdę ważna jest witamina B12. Niedostateczna jej ilość w organizmie ma możliwość być początkiem problemów z pamięcią czy depresji. Jednakże uważa się, że wszelkie zmiany w systemie nerwowym są spowodowane jedynie trwającym przez dłuższy czas niedoborem witaminy. Krótkotrwałe braki można uzupełnić jedząc mięso, wędliny i produkty pochodzenia zwierzęcego.

Chcąc być w dobrej formie psychicznej i fizycznej powinno się jeść też bardzo dużo ryb, ponieważ zawierają one kwasy omega 3. To aktualnie dzięki nim posiada się właściwy nastrój i obce są alergie albo zaniki pamięci. Największe ilości tych kwasów są w łososiu atlantyckim , a oprócz tego sardynkach. Mało tego, ryby są źródłem cennego białka i, w odróżnieniu od mięsa wołowego, drobiowego czy wieprzowego, nie zawierają dużo tłuszczu i cholesterolu.

Należy ujrzeć: koenzym q10.

Powered by: Wordpress