Ogradzanie posesji – ogrodzenia Jarex

Gdy już postawimy dom stajemy przed ważnym problemem – jakie ogrodzenie sprawdzi się przez długie lata?

Nim przystąpimy do wyboru materiałów należy najpierw zastanowić się, jakie posiadamy nadzieja w tym zakresie, a także jak dużym budżetem dysponujemy. Trzeba też pamiętać, że ogrodzenie powinno pasować do budynku, który stoi na posesji. Do przyszłościowego bungalowu nie będzie pasować płot z kutych ozdobnych profili, a willa w stylu angielskim nie koniecznie skomponuje się z najprostszą siatką.

Z punktu widzenia budżetu należy prześledzić, czy chcemy pełne podwórko otoczyć ozdobnym ogrodzeniem, czy jedynie front posesji – ze względów ekonomicznych w naszym kraju popularniejsze jest to drugie rozwiązanie.

Front posesji ozdabia się kamiennymi albo betonowymi słupami, między którymi montuje się ozdobne profile. W bardzo wielu sytuacjach spotyka się również ogrodzenia z kamienia, a tylko bramy i furtki projektuje się z lżejszych materiałów.

Do otoczenia reszty posesji można wykorzystać łatwą siatkę rozpiętą między słupkami wbitymi w ziemię. Na podobnej zasadzie montuje się ogrodzenia panelowe, w których to profile umieszczane są między słupkami. Jest to rozwiązanie komfortowe i o wiele prostsze do zamontowania. Panele znajdziemy na przykład w ofercie firmy „Ogrodzenia Jarex”.

Projektując ogrodzenie posesji warto pamiętać o dobraniu pasującej bramy i furtki – powinny się one komponować z otoczeniem. Trzeba także sprawdzić, czy jest sposobność zamontowania zamka, domofonu, czy innych akcesoriów, które zwiększą nasze bezpieczeństwo.

Zobacz tutaj: Jarex.

Powered by: Wordpress