Ogłoszenia nieruchomości – gdzie ich szukać?

Pan Marek już od dawna zastanawiał się nad tym, czy natomiast nie polecam byłoby kupić własne mieszkanie. Od paru lat mieszka w dużym mieście i od tamtego czasu wynajmuje mieszkanie.

Jego opłaty są tak wysokie, jak wysoka byłaby rata kredytu, którą musiałby wziąć na zakup mieszkania. Czy w takim razie wynajmowanie ma cały czas sens? Bardzo w zdecydowanej większości przypadków zastanawiał się nad tym, gdy przeglądał oferty najbliższego bura nieruchomości. Za każdym razem znajdywał niej co najmniej kilka mieszkań, które mu się podobały i które mógłby kupić (kliknij – property).
Dlatego w ostatnim czasie odwiedził bank, aby ten udzielił mu treści na temat tego, jaki kredyt mógłby on na mieszkanie wziąć. Gdy dowiedział się, że ta suma będzie taka, jakiej potrzebował, jeszcze intensywniej zaczął wertować ogłoszenia nieruchomości. Coraz intensywniej zaczął myśleć o tym, że jednak zdecyduje się na nabycie mieszkania (zobacz tu – Real Estate). Bardzo szybko znalazł mieszkanie, które okazało się doskonałe. Dogadał się z jego właścicielem i zaczął starać się o kredyt. Wszystkie formalności nie trwały zbyt długo bank udzielił markowi kredytu za zakup mieszkania pod zastaw nieruchomości na 25 lat. W ten sposób Marek już nie opłaca cudzego mieszkania, ale spłaca własne. Powoli zaczął je urządzać, ażeby mieszkanie w nim było przyjemne. Wreszcie ma coś swojego. Kilka lat po zakupie mieszkania dostał lepszą pracę i zaczął zarabiać jeszcze więcej. Dzięki temu spłacił już zdecydowaną część zaciągniętego kredytu. Marek cieszy się z decyzji, jaką podjął, choćby kredyt na mieszkanie odradzali mu i znajomi, i rodzina.

Źródło: cars

Powered by: Wordpress