Odwiedź stolicę Niemiec – przejazd do Berlina

Berlin to niesamowicie śliczne miasto z bogatą, obfitą w wiele istotnych dla historii świata wydarzeń. Nie dziwi mnie zatem, że miasto te przyciąga wiele osóbe, a także jest odwiedzane przez ogromne liczby zwiedzających każdej osoby roku.

Jedną z rzeczy, która przyciąga do Berlina- stolicy Niemiec na pewno jest Brama Brandenburska – wybudowana w stylu wczesnoklasycystycznym budowla jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Berlina. Warto zdawać sobie sprawę, że została zaprojektowana przez Carla Gottharda Langhansa, który pochodził z Kamiennej Góry.

Kolejnym zabytkiem, który jest wart mojej sugestie jest Berliner Dom, czyli Katedra Berlińska. Ta ewangelicka katedra powstała w latach w latach 1894-1905, a zaprojektował ją architekt Julius Carl Raschdorff. Katedra utrzymana jest w stylu późnego, włoskiego renesansu. Jako ciekawostkę można uznać fakt, że w jej miejscu stałą kiedyś mniejsza, barokowa katedra. Świątynia w czasie wojny została zniszczona, a jej odbudowę rozpoczęto dopiero w 1975 roku.

Przedstawione wcześniej opisy mogą wyglądać kusząco dla ewentualnego turysty, którego jednym z celów jest zwiedzenie Berlina. Nie jest to jednakże dziwne – te miasto jest wszak całe wszelkiego rodzaju perełek i według mnie właściwie każdy ma możliwość wyszukać coś dla siebie.

Jednym z problemów ma możliwość być niestety dojazd.

Na szczęście nie musisz się już martwić o to jak dojedziesz do stolicy Niemiec. Nasza firma oferuje Przejazd Szczecin Berlin, a także przejazd Poznań Berlin, co niewątpliwie jest pubudzającą ciekawość propozycją dla osób mieszkających w pobliżu tych miast. A dodatkowo można korzystać z opcji business class Poznan.

Życzymy udanej podróży!

Sprawdź: przejazd Berlin Szczecin.

Powered by: Wordpress