Odszkodowania

Wypadki drogowe, przy pracy, nietypowe zdarzenia, w których zostaniemy poszkodowani, nigdy nie są sytuacjami oczekiwanymi. Na nieszczęście niekiedy się zdarzają i mogą nieść ze sobą przykre skutki. Ból, utrata zdrowia, konieczność długotrwałego leczenia i rehabilitacji, to najczęstsze z nich. Jeżeli taka sytuacja nas spotkała, warto zawalczyć o odszkodowanie.

Bez względu na to czy zostaniemy poszkodowani w zdarzeniu drogowym czy w innej sytuacji, w każdej sytuacji można walczyć o odszkodowanie i warto to robić (renta powypadkowa). Odszkodowania zagwarantować mogą pieniądze na konieczne leczenie i – choćby w części – nagrodzić za doznane cierpienia. Jak starać się o takie odszkodowania? Teoretycznie to nietrudne. Wystarczy zgłosić się do właściwego zakładu ubezpieczeń i zażądać wypłaty odszkodowania (sprawdź: odszkodowania Rzeszów). Owszem – najczęściej takie odszkodowanie ubezpieczyciel będzie chciał wypłacić, jednak suma nie będzie zbyt wysoka. W takich przypadkach po prostu trzeba wystąpić do sądu.

Nie posiada znaczenia czy chodzi o wypadki przy pracy czy o wypadki drogowe, odszkodowanie przyznane przez sąd, w każdej chwili jest wyższe niż to, które proponuje ubezpieczyciel dobrowolne. Najbardziej to widać w przypadku odszkodowań za wypadki drogowe. Odszkodowania powypadkowe wywalczone w sądzie, są wręcz kilkanaście razy wyższe od tych, które proponuje ubezpieczyciel. Jeżeli zatem chcemy uzyskać odszkodowanie, nie ma co zbyt pochopnie podpisywać ugody, zgadzać się na propozycje ubezpieczyciela i pozbawiać się sposobności walki o wyższe pieniądze. Polecam walczyć o większe sumy. Przy dobrych argumentach, z pewnością da się je uzyskać.

Zobacz także: szkody OC.

Powered by: Wordpress