Oczyszczanie organizmu z toksyn

Zakwaszony organizm nie działa prawidłowo, a objawia się przede wszystkim: zmęczeniem, stanami zapalnymi, grzybicą, zaparciami, sennością, a wręcz wzmożonym apetytem na słodycze. Oczyszczanie organizmu z toksyn niekiedy jest dosłownie wskazane dla osób, które poprzednio nie odżywiały się we właściwy sposób, a w ich diecie dominowało białe pieczywo, nadmierne ilości kawy, cukru nabiału i mięsa.

Jak odkwasić organizm to tego stopnia żebyśmy znów poczuli się w pełni sił witalnych, zdrowi i energiczni (zobacz – colostrum)? Po pierwsze musimy jeść wiele zielonych warzyw. W nich gdyż znajduje się wiele wartości odżywczych oraz witamin mających właściwości alkalizujące. Po drugie: polecam ograniczyć spożywanie słodkich i gazowanych napoi, a w zamian to zastąpić je wodą mineralną, sokami ze świeżych owoców i warzyw, a również ziołowymi herbatami. Po trzecie: powinniśmy zwrócić uwagę na tłuszcze, które spożywamy. Należy ażeby było, ażeby w mojej diecie wynalazły się te, które zawierają wiele zdrowych kwasów omega (więcej – aloe vera). Znajdziemy je na przykład w oliwie z oliwek, ziarnach słonecznika, orzechach, oleju kokosowym i lnianym. Po czwarte: ogranicz gluten i nabiał. Nie jest powiedziane, że nie powinniśmy w ogóle spożywać zarówno ani nabiału, ani produktów bogatych w gluten. Można natomiast zrezygnować bynajmniej z części produktów, które spożywamy w ciągu dnia, albo poszukać ichniejszym zdrowszych niezawierających glutenu i nabiału zamienników, takich jak makaron bezglutenowy i mąka kukurydziana.
Powyższych kilka porad na zagadnienie tego jak oczyścić zakwaszony organizm nie dość, że pomoże nam wrócić do stosownej kondycji naszego ciała, to również wskaże odpowiednią drogę ku temu, w jaki sposób zdrowo się odżywiać, w ten sposób, by samemu nie zrobić sobie krzywdy.

Sprawdź tutaj: pszenni narkomani.

Powered by: Wordpress