O spółkach – wirtualne biuro

Wielu ludzi pewnie zastanawia się dlaczego w internetowych wortalach ogłoszeniowych pojawia się całe mnóstwo ofert, których przedmiotem jest sprzedaż gotowych, zarejestrowanych spółek handlowych. Okazuje się, że korzyści płynące z takiego rozwiązania umieją być całkowicie spore.

W praktyce w każdym znanym portalu z anonsami da się znaleźć ogłoszenia typu sprzedam spółkę albo kupię firmę z historią. Jest to zagadnienie bardzo interesujące, bowiem w znaczącej liczbie przypadków zainteresowaniem cieszą się wręcz spółki zadłużone. Kupno gotowej i zarejestrowanej działalności gospodarczej wiąże się jednakże z szeregiem ułatwień i umożliwia zaoszczędzić całkiem dość dużo czasu i nerwów związanych z biurokratycznymi bataliami. Zwłaszcza popularne są firmy ze stolicy. Właściwie jest natomiast, gdy gotowa spółka warszawski adres ma już od lat, dzięki czemu może legitymować się taką historią, która pozwoli na błyskawiczne zawieranie umów z największymi rynkowymi graczami, bowiem budzi wzmacnia ona wiarygodność w oczach tych kontrahentów. Jeżeli chodzi o ceny takich operacji, mężczyźni i kobiety tworzące firmy dla zarobku oczywiście poprawnie na tym wychodzą. Nie jest jednakże to interes bezdyskusyjny, ponieważ jakby nie patrzeć – spółki nie są towarem jak prawie każdy inny. Powinno się pamiętać, że jeśli chodzi o zarobkowe zakładanie spółek Warszawa jest do tego właściwym miejscem, gdyż jest to największy rynek w kraju.

Operacje te są w pełni legalne, a organy kontrolne państwa nie powinny zgłaszać tutaj żadnych uwagi. Grunt, by spółki sprzedawać osobom pewnym, nie budzącym podejrzeń.

Zobacz: fundusze unijne w spółce z o.o..

Powered by: Wordpress