Nowa wersja fitnessu – aquafitness

Nie właściwie każdy słyszał o tym, że zajęcia fitness można przeprowadzać na basenie. I wcale nie chodzi tu o zwykłe zajęcia z pływania.

To prawdziwy fitness, tyle że w wodzie. Takie zajęcia organizuje się przy użyciu specjalnych urządzeń, które produkowane są teraz na takie potrzeby. Właściwie każdy aquabike zbudowany jest z materiałów odpornych na działanie wody i skonstruowany jest tak, żeby jazda na nim pod woda była w ogóle możliwa. Przy ich produkcji stosuje się innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że korzystanie tego sprzętu jest przyjemnością.
Poza tym ćwiczenia na takich sprzętach przynoszą bardzo wiele korzyści. Nie tylko poprawiając kondycję i usprawniają ciało człowieka. Takie zajęcia są również bardziej nużące niż tradycyjny fitness, zatem interesują się nimi osoby, którym bardzo zależy na szybkich efektach ćwiczeń. Takie gwarantuje obecnie rower do wody. Niestety ich popularność nie jest jeszcze duża bo niedużo klubów fitness może pozwolić sobie na takie zajęcia. Ich organizacja jest możliwa wyłącznie tam, gdzie jest dostęp do basenów. To logiczne, niewątpliwie. Rowery do basenu wykorzystywane są również w innych celach. Na takich urządzeniach rehabilituje się ludzi, którzy rehabilitacji wymagają. Nie są to sprzęty tanie, natomiast inwestuje się w nie, bo bardzo korzystnie przyspieszają proces rehabilitacji i powrotu do całkowitej sprawności. Oprócz tym ćwiczenia w wodzie są dla chorych osób przyjemne, bo dużo osób lubi kontakt z wodą. Ichniejszym działanie jest faktycznie świetne i o tym, miało okazje przekonać się sporo osób, które były w ten sposób rehabilitowane.

Źródło informacji: aquabike.

Powered by: Wordpress