Nie taka straszna stłuczka

Zapewne wielu kierowców miało chociaż raz w życiu wątpliwą przyjemność uczestniczenia w kolizji drogowej. Wszyscy ludzie, którym taka sytuacja się przytrafiła, wiedzą ile nerwów kosztuje co najmniej niewielka stłuczka. Kłopotem jest nie tylko zniszczenie samochodu, niemniej jednak głównie strata czasu, jaka wiąże się choćby z procedurą ustalenia winnego i późniejszą naprawą pojazdy samochodowe. Pal sześć jeżeli już uszkodzenie jest niewielkie i da się zreperować w trakcie krótkiej wizyty w zakładzie blacharskim. Przeważnie jednak samochód wymaga bardziej niełatwych napraw, które niestety wymuszają pozostawienie go w warsztacie na wiele dni,

O ile nie jesteśmy sprawcą kolizji to możemy liczyć na auto zastępcze. Wynajem z OC sprawcy to instytucja bardzo wygodna dla wszystkich, którym samochód jest niezbędny na co dzień. Mając gdyż bezpłatne auto zastępcze, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń czy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych np. z dojazdem do pracy. Trzeba jednak pamiętać, że wraz z otrzymaniem samochody zastępczego zobowiązujemy się do adekwatnego dbania o pojazd. Wiąże się to przede wszystkim z obowiązkiem zwrotu samochodu w stanie, jakim go otrzymaliśmy, czyli czystego i z odpowiednią ilością paliwa w baku.

Auta zastępcze są częściej wynajmowane dla nas z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem sprawcy lub z warsztatem, który dokonuje naprawy naszego pojazdu. Auto jakie otrzymujemy powinno mieć parametry zbliżone do naszego. Jeżeli wypożyczalnia nie dysponuje najlepszym pojazdem to z reguły zostanie nam przydzielony samochód lepszy.

Zobacz: auto zastępcze Brzesko.

Powered by: Wordpress