Na co zwracać uwagę wybierając serwer

Prawie każdy, kto w zamierzchłych czasach szalonych lat dziewięćdziesiątych budował własną pierwszą stronę www niewątpliwie pamięta jak długo zastanawiał się nad wyborem adekwatnego serwera. Musiał podjąć decyzję i dokonać wyboru między niskim limitem transferu rzędu kilkudziesięciu megabajtów na miesiąc a ponoszeniem znacznych wydatków na hosting www. Ponadto darmowe serwery zasłaniały naszą stronę rzucającymi się w oczy reklamami. 
Dzięki rozwojowi portali społecznościowych, prywatne strony www straciły na popularności i przestały być modne. Użytkowanie z takowych społecznościówek jest darmowe, co nie znaczy, że nie musimy dać niczego w zamian. Gdyż ceną za lajkowanie staje się częściowa rezygnacja z prywatności. Można stwierdzić, że użytkownik przestał być klientem a stał się… towarem! Okazuje się, że nie wszystko co jest bezpłatne, jest za darmo.
W związku z powyższym, w obecnych czasach ogromnego znaczenia nabiera kwestia anonimowości w Internecie. Używanie z proxy już nie wystarcza i konieczne stają się serwery vps. Pozwalają one pracować przykładowo za pośrednictwem zdalnego pulpitu, co z dobrym skutkiem ukrywa naszą tożsamość. Istnieje wielu dostawców tego typu efektywności. Wielu z nich udostępnia własne usługi za free, na przykład w postaci czasowych, ograniczonych kont. 
Jedno jest pewno, są usługi które darmowe być nie mogą. Do tej kategorii należą przykładowo serwery dedykowane. Nawet jedna osoba przy zdrowych zmysłach nie zaoferuje nam ich za free, ponieważ byłoby to zbyt kosztowne.

Sprawdź również: serwery vps.

Powered by: Wordpress