Lepiej zaprojektować wnętrza

Jaka musi być osoba, która kandyduje na studia, po których można zostać projektantem wnętrz? Przede wszystkim musi to być osoba, która ma uzdolnienia plastyczne. Jest to warunek bezwzględnie konieczny do spełnienia. Bardzo trudno wyobrazić sobie osobę, która nie ma żadnego zmysłu estetycznego na studiach, a także w późniejszym zawodzie. Same studia także pozwalają z powodzeniem kształtować wrażliwość artystyczną, niemniej jednak jednocześnie również pozwalają projektantowi nabyć obycia w pracy nad danymi technicznymi. Właściwie każdy projektant wnętrz musi bowiem współpracować ściśle z architektem. Architektura wnętrz jest powiązana z tradycyjnie pojmowaną architekturą.

Pomimo wszystko projektant wnętrz będzie miał wiele kontaktów z klientami. To w chwili obecnej umiejętność dogadania się z klientem, zrozumienie jego wymagań, a także odczytywanie jego natury będzie pomocne w pracy codziennej osoby, która będzie projektantem wnętrz. Wnętrza muszą współgrać z mieszkańcami, muszą się wpisywać w ich temperamenty. Projektowanie wnętrz nie opiera się jedynie i wyłącznie na realizowaniu wizji projektanta. Dlatego w tym momencie świetny projektant wnętrz będzie potrafił współpracować z klientami, zamiast zamykania się w indywidualnej pracowni.

Co istotne, żaden architekt, analogicznie jak projektant wnętrz nie posiada limitowanego czasu pracy, nie jest to praca, którą kończy się po szesnastej. Dlatego konieczne jest posiadanie dużego samozaparcia, by móc pracować. Architektura wnętrz, podobnie jak aranżacja wnętrz to zawód, który wymaga poświęceń gdy zaczyna się projekt. Należy umieć doprowadzić go do końca.

Więcej: architekt Dąbrowa Górnicza.

Powered by: Wordpress