Jak szybki jest twój internet – prędkość łącza

Nie wiecie, jakiej prędkości łączem dysponujecie? Chcielibyście się dowiedzieć, z jaką prędkością możecie pobierać wszelakiego rodzaju pliku z serwisów internetowych? A ma możliwość po prostu postanowiliście sprawdzić, czy oczywiście płacicie za to, co zapisane zostało w umowie?

Odpowiednim sposobem, by wyjaśnić wszystkie wymienione wyżej problemy, jest tzw. speed test, czyli diagnoza Waszego połączenia z siecią Internet. Polega ona na tym, iż przez kilka-kilkadziesiąt sekund stosowny program imituje sytuację stuprocentowego zastosowania łącza, tak ażeby sprawdzić, jakie osiągi ma możliwość zdobyć. Powinno się jednakże pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Otóż, w trakcie testu, kiedy Wasze łącze jest moderowane, w tle nie powinien być uruchomiony żaden program, który korzysta z połączenia internetowego.

Wyłącznie wówczas bowiem sprawdzona prędkość pobierania będzie adekwatna do tego, jak jest de facto. W dodatku, za radą takiego testu można też sprawdzić, jakim dysponujemy uploadem. Jest to wskaźnik, który pokazuje, z jaką szybkością wysyłamy pliki do sieci. Informacja ta może okazać się przydatna, gdy pragniemy dowiedzieć się, ile czas zajmie nam, aby „wgrać” interesujący nas plik na jeden z serwisów hostingujących bądź wówczas, gdy pragniemy podzielić się z kimś np. naszym zdjęciem poprzez portale społecznościowe.

Prędkość internetu sprawdzić możemy na różnorodne sposoby. Wystarczy ściągnąć i uruchomić stosowny program na naszym dysku lub, co jest bardziej komfortowe, korzystać z jednego z wielu serwisów, które taką usługę oferują poprzez przeglądarkę.

Zobacz tutaj: prędkość łącza.

Powered by: Wordpress