Internet i jego działanie – ping czas odpowiedzi

Nie wiecie, jakiej prędkości łączem dysponujecie? Chcielibyście się dowiedzieć, z jaką prędkością możecie pobierać różnego rodzaju pliku z serwisów internetowych? A ma możliwość po prostu postanowiliście sprawdzić, czy bez wątpienia płacicie za to, co zapisane zostało w umowie?

Właściwym sposobem, ażeby wyjaśnić wszystkie wymienione wyżej kłopoty, jest tzw. speed test, czyli diagnoza Waszego połączenia z siecią Internet. Polega ona na tym, iż przez kilka-kilkadziesiąt sekund odpowiedni program imituje sytuację stuprocentowego wykorzystania łącza, tak żeby sprawdzić, jakie osiągi może uzyskać. Należy jednakże pamiętać o jednej bardzo istotnej rzeczy. Otóż, w trakcie testu, kiedy Wasze łącze jest sprawdzane, w tle nie powinien być uruchomiony żaden program, który korzysta z połączenia internetowego.

Tylko wtedy bowiem sprawdzona prędkość pobierania będzie adekwatna do tego, w jaki sposób jest naprawdę. A przy tym, za poradą takiego testu można też sprawdzić, jakim dysponujemy uploadem. Jest to wskaźnik, który pokazuje, z jaką szybkością wysyłamy pliki do sieci. Informacja ta ma możliwość okazać się przydatna, kiedy pragniemy dowiedzieć się, ile czas zajmie nam, żeby „wgrać” atrakcyjny nas plik na jeden z serwisów hostingujących bądź wtedy, gdy pragniemy podzielić się z kimś przykładowo. naszym zdjęciem poprzez portale społecznościowe.

Prędkość internetu sprawdzić możemy na różne sposoby. Wystarczy ściągnąć i zainstalować adekwatny program na naszym dysku lub, co jest bardziej wygodne, korzystać z jednego z wielu serwisów, które taką usługę oferują poprzez przeglądarkę.

Zobacz tutaj: prędkość internetu.

Powered by: Wordpress