Gdzie wybielić zęby

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Stomatologia jest bardzo rozwiniętym działem medycyny, która przyciąga rzeszę pacjentów mając na uwadze na coraz lepszą jakość świadczonych usług. Oprócz leczeniem zachowawczym coraz więcej osób poddaje się zabiegowi wybielania zębów.

O ile zależy nam na bezpieczeństwie i trwałych efektach – najlepiej utworzyć je u stomatologa. Jak wygląda profesjonalne wybielanie zębów u dentysty? Przedstawiamy niezbędne informacje na ten temat.
Dlaczego bezpieczniej jest wybielać zęby u stomatologa?
Zanim stomatolog przystąpi do zabiegu, zbiera dokładny wywiad od pacjenta na temat jego stanu zdrowia. Ma to na celu upewnienie się, że pacjent nie posiada żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia wybielania. Pacjent kierowany jest również na diagnostykę stomatologiczną. Zostaje zaprojektowany pantomogram, który umożliwi ocenić stan uzębienia. A przy tym, stomatolog udziela pacjentowi informacji o wszelkich przeciwwskazaniach do przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów. Oto one:
odsłonięte szyjki zębowe,
paradontoza,
stany próchnicze zębów,
nadwrażliwość zębów,
afty i stany zapalne w jamie ustnej,
choroby dziąseł,
ciąża i karmienie piersią,
alergia na substancje ustalone w żelu do wybielania,
ostatnio zrobione zabiegi chirurgiczne,
przebyte infekcje,
spadek odporności,
przyjmowanie niektórych leków.
Gabinetowe metody wybielania zębów. Wybielanie zębów możemy podzielić na gabinetowe i domowe (wykonywane przy użyciu nakładek). Skupimy się natomiast na wariancie gabinetowym.
Pacjent, który decyduje się na zabieg wybielania pod okiem stomatologa, ma realizowane wybielanie laserowe. Na czym polega? Zabieg nie trzeba do niełatwych. Lekarz nakłada na szkliwo transparentny żel, który następnie wystawia na działanie lampy ze światłem laserowym. Lampa ma za zadanie przyspieszyć i wzmocnić działanie preparatu. Dzięki temu zęby uzyskują zauważalny efekt rozjaśnienia o kilka odcieni, w relatywnie niedługim czasie. Zabieg trwa około godziny i jest bezbolesny. W pewnych sytuacjach u niektórych pacjentów może wywołać nadwrażliwość zębów, która z w pewnych sytuacjach ustępuje.

Sprawdź również informacje na stronie: wybielanie laserowe.

Powered by: Wordpress