Czy można wziąć rozwód kościelny – kancelaria prawa kanonicznego

Spora większość Polaków zawierając związek małżeński decyduje się na ślub konkordatowy, czyli połączenie ślubu kościelnego z cywilnym. Jednakże statystyki pokazują, że coraz częstokroć małżeństwa przeżywają kryzys i się rozpadają. Ślub cywilny, jako umowa prawna, o ile nie posiada czynników utrudniających zakończenie związku, można unieważnić poprzez rozwód. Przeciwnie sprawa wygląda z rozwodem kościelnym.

Rozwód kościelny jest zdobyć niewyobrażalnie trudno, ponieważ według nauki kościoła, związek małżeński uświęcony sakramentem jest nierozerwalny. Świadczą o tym słowa powtarzane przez nowożeńców podczas ceremonii: „i że cię nie opuszczę aż do śmierci”. Przysięga małżeńska jest świętością.

Czy tak postawiona sprawa zamyka sprawę ostatecznie? Otóż nie. Istnieją mechanizmy, a także procedury kościelne, które pozwalają dostać uzasadnienie nieważności małżeństwa, a co za tym idzie, odzyskać wolność. Wbrew pozorom, dla dużo osób jest nieprawdopodobnie ważne.

Pomoc prawną w rozwodzie kościelnym można otrzymać w odpowiednich placówkach prawniczych. Taką placówką jest kancelaria prawa kanonicznego. Pracują w niej fachowcy od prawa kościelnego, którzy znają wszystkie niuanse, procedury niezbędne w procesach rozwodowych. Ich wiedza jest niezbędna do osiągnięcia celu jakim jest rozwód.

Decydując się na kościelny rozwód należy wziąć pod uwagę dosyć wysokie koszty postępowania, a ich pokrycie nie daje żadnej zapewnień na to, że sprawa zostanie załatwiona zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Wymaganie również cierpliwości.

Zobacz tutaj: rozwód kościelny.

Powered by: Wordpress