Czasami lepiej kupić gotową spółkę

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki to bardzo częsty cel polskich przedsiębiorców. Od wyznaczenia go, do realizacji długa droga, która usłana jest szeregiem niełatwych i skomplikowanych formalności wymagających dobrej znajomości przepisów ustawowych, czego niektórym niestety czasami brakuje.

Dobrym rozstrzygnięciem w takiej sytuacji ma możliwość być sprzedaż gotowych spółek a w przypadku przedsiębiorców, dokładniej mówiąc ichniejszym kupno. Wówczas wszystkie formalności, które byłyby skomplikowane do dopełnienia zostają zupełnie legalnie pominięte.
Pojawia się jednak pytanie, czy osobę, którą zainteresują gotowe spółki można nazwać zdolnym do podjęcia działalności przedsiębiorcom? Przecież zwykle bywa tak, że spółki to poważne przedsięwzięcie, któremu daleko jest od prowadzenia niewielkiej, jednoosobowej działalności gospodarczej. Rzeczywiście, coś w tym jest. Niemniej jednak nie można zapominać, że dzisiejszym rynkiem rządzi się zasada kto posiada pieniądze, ten posiada władzę. Edukację z kolei nabywa się z nierzadko a obrót spółkami i pieniądze na lokotę czekać nie mogą. Dzisiaj zyskują jedynie ci, którzy ryzykują. Nie ważne jest czy rozpoznajemy się na przedsiębiorstwie, czy też nie. Na rynku funkcjonuje wielu fachowców, którzy podejmą się zarządzania działalnością i w tej chwili z ich pomocy można w takiej sytuacji korzystać. Prawda jest taka, że odpowiedzialność prezesa, który inwestuje kończy się tam, gdzie on sam sobie tego zażyczy. Prawo tak na prawdę nie ingeruje w korelacje pośród właścicielami firmy a zatrudnionymi w niej pracownikami.

Polecam: sprzedam spółkę z o.o..

Powered by: Wordpress