Choroby jelit

Różnorakie choroby jelit mogą spowodować, że pokarm nie będzie wchłaniany prawidłowo. To z kolei prowadzi zwykle do osłabienia, a w dalszych stadiach ma możliwość spowodować problemy z innymi układami w organizmie. Jedną z przyczyn nieprawidłowego wchłaniania składników pokarmowych ma możliwość być kandydoza (zobacz więcej: prebiotyki).

Grzyby z działu Candida może posiadać w swoim organizmie właściwie każdy. Jedną z metod, która posiada za zadanie określić, czy też jesteśmy nosicielami jest tak zwana próba śliny. Rano, przed zjedzeniem posiłku i umyciem zębów należy splunąć do szklanki z wodą i zostawić ją mniej więcej na godzinę. Prawidłowa ślina będzie pływać po powierzchni i nie zmieni swojego wyglądu. Natomiast w przypadku śliny wskazującej na obecność grzyba będzie widać różnorakie „odgałęzienia”. Nie prawie każdy specjalista uznaje tę sposób za wiarygodną, jednak poleca ją dużo osób swoich.

Nie w każdej chwili grzyby candida będą powodować spustoszenie w organizmie. Na objawy kandydozy najlepiej narażone są chłopcy i dziewczęta o słabszym układzie odpornościowym. W takiej sytuacji objawy nie będą dotyczyły jedynie samopoczucia. Zazwyczaj występujące grzybice stóp czy jamy ustnej powinny nas skłonić do wizyty u lekarza, a co najmniej do zmiany diety (np. oczyszczanie organizmu).

Według wielu osób kandydozę można wyleczyć własnymi siłami, jeżeli już zastosuje się rygorystyczną dietę. Musi ona wykluczać to, co grzyby z działu candida lubią najbardziej, czyli zwykły przetworzony cukier. W tak zaistniałej okoliczności wykluczone są dosłownie słodkie owoce. Niekiedy choroba ustępuje i można nieco zmienić dietę. Nierzadko jednak trzeba używać ją kompletne życie.

Zobacz również: zakwaszenie organizmu.

Powered by: Wordpress